Spartak – Trnava 2:1- izvještaj

Listopad 9, 2014, 11:08 Petar Baksa Liga
spartak-trnava_166358

Jučer je u odgođenoj utakmici 5.kola 1. međimurske lige NK TRNAVA gostovala u Maloj Subotici kod domaćeg Spartaka. Bez 5 igrača iz prvog sastava (D.Farkaš i D.Klarić – kartoni, S.Jakšić, P.Baksa i D. Vlašić – ozljede) NK TRNAVA junački je pala i izgubila rezultatom 2-1. Ne možemo ne spomenuti glavnog suca utakmice g.Hermana koji je u 41.minuti dosudio kazneni udarac da domaćine, iako je bio očiti prekršaj na našem igraču broj 11, Hošnjaku. Tada nastaje gužva oko suca Hermana, dok drugi pomoćni g.Rodrigue drži zastavicu u zraku i signalizira glavnom sucu da nema govora o kaznenom udarcu kojeg je vidio(namjerno domaćinski ili slučajno domaćinski) glavni sudac Herman. Tada glavni sudac povlači svoju u najmanju ruku smiješnu odluku o kaznenom udarcu, ali našem igraču broj 10. Magdaleniću daje crveni karton. Moremo napomenuti da je do te 41. minute utakmica bila fer i korektna s obje strane, uz samo jedan žuti karton za našeg igrača zbog povlačenja za dres, naši igrači revoltirani takvim domaćinskim suđenjem u drugom poluvremenu igraju puno žustrije i dobivaju čak 7 žutih kartona, ali domaćini ipak slave novu pobjedu!

Pitanje za nogometni savez Međimurja gdje pronađu takve “djelitelje (ne)pravde” koji iz jedne nogometne utakmice naprave živi cirkus. Zašto se uopće igrači trude 4-5 puta tjedno na treninzima i utakmicama zbog takvih “djelitelja pravde” koji onda namjerno ili slučajno(zbog vlastitog neznanja) X puta oštete igrače koji tamo troše svoje slobodno vrijeme i naporno treniraju nebi li nešto postigli, a to se ponavlja iz tjedna u tjedan. Najžalosnije je što će taj sudac možda dobiti “kaznu” za takvo sramotno suđenje što će suditi neki drugi rang međimurskog nogometa jedno kolo, i dalje sve opet po starom!

Dragi prijatelji iz Male Subotice, Vaš subjektivni portal piše priče o utakmici koja je gledana samo iz Vašeg kuta gledišta. - http://www.nk-spartak.hr/Novost.aspx?ID=834

Pred nama je nova utakmica već ove nedjelje u Palovcu protiv Dinama! Opet bez nekoliko kartoniranih i ozljeđenih igrača, ali sa pristupom kakav su imali naši igrači jučer u Maloj Subotici možemo se nositi sa svima!